Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Termosky a termohrnky

Jak vybrat termosku či termohrnek?

Termosky a termohrnky jsou nedílnou součástí nejen aktivních a časově vytížených jedinců. Termohrnek může být často i součástí životního stylu.

 

Tipy na oblíbené termosky a termohrnky:

 

1. Vybrat termosku nebo raději termohrnek?

Při rozhodování, zda vybrat termosku nebo termohrnek, je třeba zvážit Vaši potřebu a plánované využití. Zatímco termosky jsou vhodné pro větší objemy nápojů, můžete je pohodlně uložit do batohu či jiného zavazadla, termohrnky jsou vhodnější pro domácí použití či cestování autem.

                 

 

 

2. Jak velkou termosku / termohrnek vybrat?

Velikost termosky / termohrnku by měla být vždy přímo úměrná jejímu zamýšlenému využití a možnostem uchování. Pro kratší časový okamžik, např. večerní procházka, volte do příručního zavazadla nádoby menšího objemu, např. 0,5 – 0,7 l. Naopak pro celodenní pobyt v horách je třeba do batohu přibalit termosku většího objemu, např. 1 – 1,4 l. V domácnosti je vhodné mít termosky více velikostí. Termohrnky se obvykle používají v menších objemech.

                           

 

3. Jakou značku termosky vybrat?

Pro termosku i termohrnek je vhodné volit vždy výrobce či značky, které jsou zárukou kvality. Předejte tak nepříjemnostem v podobě nechtěně rozlitých nápojů, nízkých izolačních schopností či použití zdravotně závadných materiálů. Mezi přední výrobce termosek a termohrnků patří např. Asa Selection, Sagaform, Stanley, Tescoma, Coleman nebo Husky.

                      

 

4. Jaký materiál volit?

Mezi nejčastěji používané materiály patří nerezová ocel, která je použita ve svou vrstvách. Vnější opláštění termosky či termohrnku může kromě oceli tvořit také plast, sklo, případně jiné materiály. Pro nadšence jsou k dispozici také porcelánové termohrnky se stylovými motivy nebo skleněné termohrnky, jejichž součástí je čajové sítko.

                     

 

5. Je důležitý vzhled?

I když jsou pro termohrnky a termosky důležité zejména jejich termoizolační a těsnící schopnosti, stávají se hlavně termohrnky součástí životního stylu mnoha jedinců. Proto lze vybírat nejen z nejrůznějších barev, ale také tvarů a motivů. Vyberte si i Vy termohrnek, který Vám sedne!

                     

 

Autor článku: bsstyle.cz

 

Porovnat termosky a termohrnky